Jánošíkove diery

11.07.2010
janosikove-diery

Krivánska Malá Fatra

             Parkovisko pri hotely praská vo švíkoch, no, bolo treba prísť skoro ráno. Nevadí, aj v Terchovej za obchodom je jedno veľké. Nie je platené, ale trošku od ruky. Cesta k hotelu Diery (lokalita Terchová - Biely potok) je z parkoviska asi pol hodinku. Tam je štart.

            Mostík, lesná cesta, zrazu skalky. Celá dolina sa zrazu pritisne tesne na chodník, voda si vymyla svoj chodník, ten turistický vybetónovali dobré duše. Aj mostíky a ich upevnenia sem neprišli len tak, ale na chrbte človeka. Kaskády, meandre, vodopádiky, a rebríky ponad ne. Zaujímavé a nenáročné, deti vítané. Ale fakt treba prísť skôr, inak rátajte so zdržaním na mostíkoch a rebríkoch, sú to jednosmerky.V roku 2009 boli mostíky a rebríky vymenené.

            Ostrvné (640 m n.m.) je križovatkou. Sme od parkoviska asi pol hodinku pohodovej chôdze. Smer doľava – Dolné diery, doprava – Nové diery. Obe cesty sa stretnú na salaši Podžiar. Nové diery vedú chvíľu ponad potok a chodník sa neskôr stočí a vyvedie návštevníkov nad Dolné diery. Z chodníka sú porobené vyhliadky nad kaňon a okolité bralá a skaliská. Ale rebríkov časť je trošku veselšia, steny sa občas túlia na rebríky, treba trochu aj uhýbať.

           Ten pohľad zhora stojí za to. Z vyhliadok je už len lesný chodník až na salaš Podžiar. Majú tam kofolu a obrovské lipy s príjemným tieňom. Okruh zakončíme Dolnými dierami, sú fakt pekné a nenáročné. Privedú nás späť na križovatku Ostrvné. Celkový čas je ťažko odhadnúť, závisí od množstva účastníkov zavesených na rebríkoch, fotiacich, zavadzajúcich :)

 

Martina

 

Fotky Jánošíkove diery

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri