O(d)paľovacie centrum Jasná

18.04.2010
o-d-palovacie-centrum-jasna-17.04.2010
Aktuálne z Jasnej: snehu od minulého týždňa prisypalo, kamene a trávu pozakrývalo. Po zjazdovkách bez problémov hore, nad Lukovou a Konským grúňom tiež nie je problém pri šľapaní a zlyžovaní. Pekné počasie dnes vylákalo von na mrte skialpinistov, takže na Chopok vedú koľaje. Počas dnešného teplého dňa sa stopila aj časť novonasneženého bieleho prášku. Na povrchu snehových polí bol šedý povlak, ktovie, možno pozdrav od sopky z Islandu.
Žľaby pod Chopkom lákali, ale lyžovačka v nich nebola ktovieaká. Je v nich tvrdá doska, lyžiari strhli aj lavínky ktoré tam ráno isto neboli(bola 3ka lavínová).
Hrebeň na Ďumbier je prešľapaný, lemovaný vytŕčajúcimi kameňmi. Bez problémov na lyže aj snežnice. Pozor na preveje smerom na sever, sú veľké a dosť zradné. Z Ďumbiera na Štefáničku aj do Krúpového sedla je fajn lyžovačka. Pozdravujem všetkých tých, ktorí dnes na hrebeni ohoreli „na sovu“ – majú okolo očí biele kruhy a biele čiarky až k ušiam vďaka okuliarom.

Martina

PS: Do pozornosti dávam dátum 30.4.2010 kedy je oficiálny koniec skialpsezóny v NT. Viac info ohľadom skialpinizmu, horolezectva, paraglajdingu, splavovania a cyklistike v NAPANTe nájdete na ich domovskej stránke: http://www.napant.sk/np/np_letak0.htm#skialp

Fotky O(d)paľovacie centrum Jasná

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri