PR: HoryZonty i za účasti hendikepovaných športovcov

24.10.2018
pr-horyzonty-i-za-ucasti-hendikepovanych-sportovcov

 Súčasťou festivalu dobrodružných filmov HoryZonty je už po piatykrát sekcia Umenie a šport v živote zdravotne postihnutých. V rámci nej sa aj vďaka podpore Ministerstva kultúry Slovenskej republiky publiku predstavia hostia, ktorí sú príkladom, že aj život s hendikepom môže byť dobrodružstvom.

 

V sobotu 20. októbra sa v trenčianskej kaviarni Na ceste návštevníkom HoryZontov prihovorí Dagmar Sváteková. Matka dvoch detí v relatívne mladom veku po náhlej cievnej mozgovej príhode zostala odkázaná na invalidný vozík. Na podujatí porozpráva nielen o svojej vášni k tancu, ktorej prepadla až po nehode, ale aj o tom, že aj na invalidnom vozíku sa dajú prekonávať prekážky, ktoré nám neraz kladie do cesty sám život.

 

Druhým hosťom sekcie bude Denis Kučera. Len dvadsaťpäťročný vozíčkar sa venuje cvičeniu s vlastnou váhou (workoutu). V tejto oblasti dokáže cviky, ktoré majú problém zvládnuť mnohí zdraví športovci. Jeho prezentácia spojená s workshopom bude v rámci sprievodných podujatí HoryZontov v sobotu 10. novembra v Trenčíne pri Váhu v blízkosti Zátoky pokoja.

 

Dagmar_Sváteková

Súčasťou sekcie budú aj tvorivé dielne, workshopy a súťaže. Jedno z týchto podujatí, kreatívny workshop pre deti Tvorenie na ceste, môžu návštevníci navštíviť 3. novembra v kaviarni Na ceste, ktorá je zároveň chránenou dielňou klientov Domova sociálnych služieb v Adamovských Kochanovciach. Aj týmto spôsobom chcú organizátori HoryZontov zapojiť do diania i skupinu ľudí so zdravotným postihnutím a pomáhať tak psychologické bariéry v postoji väčšinovej spoločnosti voči hendikepovaným ľuďom.

 

Deťom bude venovaný aj workshop Pomysli na zmysly. Prostredníctvom rôznych hier a aktivít zasvätia v sobotu 10. novembra v priestoroch Kina Hviezda lektorky z trenčianskeho Montassori centra najmenších návštevníkov HoryZontov do spoznávania okolitého sveta neznámym spôsobom.

 

Súčasťou sekcie bude aj premietanie filmov, ktorých témou sú výkony fyzicky hendikepovaných športovcov, výstava víťazných prác umeleckej súťaže, či výstava fotografií Alzheimer centra z Piešťan.

 

Festival dobrodružných filmov HoryZonty sa koná v Trenčíne 8. - 10. 11. 2018

Fotky PR: HoryZonty i za účasti hendikepovaných športovcov

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri